Nepečený čokoládový dort s rybízem

Neuvěřitelně jednoduchý recept, který se bude zamlouvat všem, kteří mají obě ruce levé. Vaše chuťové pohárky budou plesat radostí, Váš pas se nezvětší ani o centimetr.

Ingredience na těsto:
3 šálky vlašských ořechů (360 g) (Můžete použít samozřejmě i jiné ořechy.)
2/3 šálku kakaového prášku (60 g) (Nepoužívejte „kakao“ pro výrobu kakaového nápoje, ale opravdu pravé kakao na pečení.)
1/4 lžičky soli
1 šálek vypeckovaných datlí (170 g)

Ingredience na polevu:
1/3 hrnku vypeckovaných datlí (60 g)
1/4 hrnku agávového sirupu (60 ml) (Sirup můžete použít i javorový, pšeničný, …)
1/2 šálku avokáda (120 g)
1/3 šálku kakaového prášku (30 g)

Ingredience pro náplň:
2 šálky červeného rybízu (240 g) (Klidně můžete použít mražený. Jsou povoleny i jiné bobulovité plody.)

Postup:
Ořechy a datle si rozemeleme, smícháme s kakaem a solí. Vše pečlivě smatláme dohromady, až nám vznikne konzistentní nedrolící se hmota. Těsto rozdělíme na dvě části, zabalíme do fólie a dáme do lednice. Dále si vezmeme všechny ingredience potřebné na polevu (datle by měly být také rozemleté) a smícháme je. Měl by vzniknout nehrudkovatý krém, kterého docílíme za pomoci šlehače. Připravíme si kruhovou dortovou formu a vysteleme ji potravinářskou fólií. Do formy vložíme jednu část těsta a vytvarujeme korpus (tlačkáme těsto prsty nebo lžící). Ten z formy vyjmeme a přemístíme jej na tác případně větší talíř. S druhou částí těsta opakujeme stejný postup. Tuto druhou část necháme ve formě. Na ní poklademe rovnoměrně pár kousků ovoce na které následně namatláme hmotu, kterou si připravíme ze zbytku bobulí. Tato hmota vznikne jednoduchým rozmačkáním vidličkou. Jakmile máme namatláno, přiklopíme prvním korpusem, který čeká na talíři. Nyní můžeme sundat formu a na celý dort namazat polevu. Hotový dort ozdobíme zbytkem ovoce a dáme do lednice. Tak a máme to!;)

Recepty